رفتن به محتوای اصلی
x

یاد خدا راه عبور از وسوسه های شیطان

حجت الاسلام خسروی در جلسه اخلاق کارکنان حراست که در تاریخ 20 فروردین 1400 در دفتر این مدیریت برگزار شد با اشاره به آیات سوره لقمان بیان کرد: مراقب باشید حیات دنیا شما را فریب ندهد

وی با بیان اینکه شیطان تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا اهداف الهی تحقق پیدا نکند عنوان کرد: شیطان تمام قوا را بکار گرفته تا دنیا را اصالت دهد.

این استاد اخلاق با اشاره به اینکه شیطان از دو ابزار اغوا و اضلال برای گمراهی بندگان استفده می کند خاطرنشان کرد: اضلال یعنی گمراهی از مسیر و اغوا به معنای گم کردن هدف است به طوری که شما هدفتان از زندگی به انحراف می رود یعنی به جای اینکه خدا هدف زندگب باشد دنیا را هدف قرار می‌دهد شما و تمام تلاش خود را می کنید تا به هدفی که شیطان برایتان طراحی کرده برسید.

حجت الاسلام خسروی با اشاره به این نقل قول از ابلیس که من زمین را برای بندگان خدا زینت می دهم و همه را اغوا می‌کنم یادآور شد: در ادامه شیطان به خدا می گوید من با بندگان مخلص کاری نمی توانم بکنم

وی با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام بندگان خدا را دارای 3 ویژگی مهم معرفی کرد و افزود:علم به خدا داشتن، از غیر خدا جدا بودن و فقط دنبال تقرب و نزدیکی به خدا بودن از ویژگی های عباد الله است.

این مبلغ دینی با تاکید بر این موضوع که شیطان همواره در تلاش است که در ما نفوذ بکند ابراز کرد: راهکار مقابله با نفوذ شیطان، توجه مدام به خداوند متعال است.

وی با بیان اینکه شیطان با وسوسه های مختلف دور انسان طواف می‌کند اذعان کرد:یاد خدا و تذکر باعث بصیرت می‌شود و بصیرت به معنای تشخیص راه از بیراهه است.

حجت الاسلام خسروی در مصداق تذکر را خدا و اولیای خدا دانست و افزود: توسل به اولیای الهی نیز می تواند مصداق یاد خدا باشد و از این راه می توان با وسوسه های شیطان مقابله کرد